some alt

Захист дитини від впливу ПВК «Редан»

Захист дитини від впливу ПВК «Редан»

Нещодавно українське суспільство сколихнуло нове потрясіння, а саме підліткові побоїща по всій території нашої країни.

ПВК «Редан» - підліткове угруповання

Більшість джерел стверджують, що організаційне коріння ПВК «Редан» має з росіїської федерації, однак дана субкультура тісно пов'язана з іншим культурним феноменом, а саме: аніме, звідки і пішла назва Редан – Геней Рьодан у перекладі з японської - примарна трупа, а приставка ПВК жодного зв'язку з приватними військовими компаніями не має з слів учасників групи просто звучить «прикольніше».

Основними учасниками Редан є підлітки тобто особи віком від 14 до 18 років, особи які є генофондом майбутнього нашої країни, діти які тільки починають формуватися як особистості та в цей період підлітку дуже важливо знайти власне місце в соціумі, мати приналежність до певної соціальної групи. Такі групи є привабливими для підлітка в момент, коли він шукає свою роль у житті та нагоду бути важливим. У подібному угрупованні він отримує місце в ієрархії серед подібних, і це надає відчуття значимості.

Аналізуючи ситуації навколо даного підліткового угруповання встановлено факти масових затримань правоохоронними органами підлітків, так в Харкові затримано 245 учасників масової бійки та відкрито кримінальне провадження за статтею 294 (масові заворушення) і статтею 304 (втягнення неповнолітніх у протиправну діяльність) Кримінального Кодексу України.

Харківська поліція встановила й опитала всіх учасників масових заворушень за участю неповнолітніх у центрі міста. Щодо батьків неповнолітніх працівники ювенальної превенції склали 72 протоколи за статтею 184 (невиконання батьками або особами, що їх замінюють, обов'язків щодо виховання дітей) Кодексу України про адміністративні правопорушення. Слідчі дії тривають і встановлюють організаторів масового заходу.

Необхідно знати, що кримінальне провадження щодо неповнолітньої особи, здійснюється слідчим, дізнавачем, які спеціально уповноважені керівником органу досудового розслідування на здійснення досудових розслідувань щодо неповнолітніх. В рамках досудового розслідування досліджуються умови життя та виховання неповнолітнього підозрюваного, тобто надається оцінка батьківському нагляду за дитиною, що в свою чергу тягне негативні наслідки для батьків.

Всі процесуальні дії з неповнолітньою особою проводяться за участю захисника, якщо особа не досягла 16 річного віку, на його допиті за рішенням слідчого, дізнавача, прокурора, слідчого судді, суду або за клопотанням захисника забезпечується участь законного представника, педагога чи психолога, а у разі необхідності – лікаря.

Треба розуміти, що неповнолітній вік не є страховкою від затримання та обрання запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою, дані заходи є виключними, але такими що несуть велике психологічне навантаження на дитину.

Сьогоденна молодь є прогресивною та такою, що прагне бути незалежною та навіть безконтрольною, однак в силу віку, відсутності життєвого досвіду та прагнення проявити себе такі дії призводять до негативних наслідків у майбутньому.

Таким чином, батькам необхідно цікавитись вільним часом своїх дітей, колом їх спілкування, як живого так і віртуального, оскільки більшість дітей постійно перебувають в телефонах та їх приватне спілкування повинно так чи інакше бути контрольованим батьками. Даний контроль включає в себе моніторинг та аналіз соціальних мереж, груп телеграм каналів, особистих повідомлень з невідомими особами.

Відкрите спілкування з дитиною, пошук вирішення певних проблем разом, викликає у дитину довіру та дозволяє батькам бути учасником особистого життя дитини.

Резюмуючи вищевказане, державою врегульований поглиблений інструмент захисту неповнолітніх, однак батьки повинні контролювати та надавати належну оцінку діям своїх дітей, оскільки реакція правоохоронних органів на прояви насильства в суспільстві, а тим більше насильства серед підлітків є та буде жорсткою.

Задати питання
Ми допоможемо вирішити ваші проблеми
Усі новини