GRACERS FB pixel

Українські жінки відповідних професій будуть служити в армії?

Українські жінки відповідних професій будуть служити в армії?

17 грудня 2021 року набрав чинності наказ Міноборони № 313, що затвердив перелік професій, представниці яких віком від 18 до 60 років мають бути поставлені на військовий облік. Для українських жінок (і не тільки жінок) ця новина стала шокуюча.

Цікавий Перелік є тим, що в ньому наводиться 35 видів спеціальностей, кожна з яких є, по суті, окремою галуззю господарської діяльності. Тут є всі найпопулярніші сфери – від харчування до видавництва. Тобто по суті, в цьому переліку сотні професій. І якщо Ви думаєте, що вашої професії серед цього переліку не має, тому, що ви не юрист, наприклад, а учитель з музики, то подумайте ще раз, це стосується і вас. А краще перевірте його тут перелік і будете здивовані.

По словах Романа Горбача «Військовий облік жінок – це виконання вимог закону», і якщо це так, то порушника будуть карати?

Що буде якщо проігнорувати?

Статтею 210 КУпАП встановлено штраф для військовозобов'язаних за порушення правил військового обліку. Тобто жінці, яка не стане на військовий облік, загрожує штраф від 850 до 1700 гривень.

Для уповноважених осіб роботодавця, щодо їхнього сприяння «ухилянткам» або бездіяльності, коли йдеться про взяття їх на військовий облік, буде трактуватися як пряме порушення законодавства про оборону, мобілізаційну підготовку та мобілізацію. В такому випадку штраф встановлюється статтею 210-1 КУпАП, який становить від 5100 до 8500 гривень.

Отже, якщо не хочеш платити штраф - виконуй. А як?

Взяття на облік жінок нічим не відрізняється від взяття на облік чоловіків. Військовозобов'язана жінка має повідомити свого керівника та прийти у центр комплектування. Первинний облік здійснюють підприємства, установи, організації.

Для того щоб стати на облік, жінці необхідно:

  • повідомити керівника підприємства, установи, організації;
  • прибути до військкомату за місцем своєї реєстрації;
  • надати відповідні документи;
  • якщо буде прийнято рішення, що жінка підпадає під військовий облік, такі жінки будуть скеровуватися на ВЛК.

Так, тепер роботодавець має контролювати, щоб жінки, які вже працюють в компанії, стали на облік. Військово-облікові документи мають перевіряти і при прийнятті на роботу.

Роботодавець подає списки військовозобов'язаних жінок до військового комісаріату до кінця 2022 року. У сільській місцевості, а також у містах і селищах, де відсутні районні (міські) військові комісаріати, персонально-первинний облік призовників і військовозобов'язаних, за місцем їх проживання ведеться виконавчими органами сільських, селищних та міських рад.

Примітка: ФОП такий облік не здійснюють і, відповідно, за нездійснення обліку відповідальності не нестимуть.

Та не треба панікувати, здійснення військового обліку не є тим самим, що і призов «жодна жінка без її згоди не буде призвана на військову службу», каже Горбач.

Задати питання
Ми допоможемо вирішити ваші проблеми
Усі новини