GRACERS FB pixel

Шкільні прогули: погрожують батькам учнів штрафи і що робити з прогульниками

Шкільні прогули: погрожують батькам учнів штрафи і що робити з прогульниками

Багато батьків упевнені, що діти можуть пропускати школу тільки в тому випадку, якщо сильно захворіли. Інші ж вважають, що кілька днів відпочинку від школи нікому не зашкодять. Сайт "Сегодня" розповідає, чи можна прогулювати школу і чи дійсно батьки можуть отримати штраф за те, що їхня дитина не ходить на уроки.

Штрафи за прогули

Інформація, що з'явилась в ЗМІ про те, що батьки школярів, які систематично прогулюють заняття, будуть платити штрафи, швидко розлетілася по мережі. У постанові Кабінету міністрів № 684 сказано, що при відсутності учнів, які не досягнули повноліття, на навчальних заняттях протягом 10 робочих днів поспіль з невідомих причин або без поважних причин навчальний заклад невідкладно зобов'язана надати інформацію службі у справах дітей, а ті, в разі потреби, - повідомити поліцію, після чого батькам може загрожувати штраф.

На ділі ж, нічого нового в цій постанові немає, так як воно було прийнято ще 13 вересня 2017 року. Людмила Куса, юрист Gracers Law Firm, в коментарі сайту "Сегодня" пояснила, що після того, як навчальний заклад повідомить в поліцію про тривалій відсутності учня, Нацполіція і служба у справах дітей проводять перевірку, за результатами якої встановлюють наявність або відсутність в діях батьків дитини правопорушення, передбаченого ст. 184 Кодексу України про адміністративні правопорушення (ухилення батьків або осіб, які їх замінюють, від виконання передбачених законодавством обов'язків щодо забезпечення необхідних умов життя, навчання та виховання неповнолітніх дітей).

"Якщо органами Нацполіціі буде встановлено, що неповнолітня дитина не відвідувала школу протягом 10 робочих днів поспіль з невідомих або без поважних причин, то на батьків такої дитини (як правило, на одного з) складається адміністративний протокол, який направляється до суду для розгляду. якщо судом буде заставлено що мало місце ухилення батьків від виконання передбачених законодавством обов'язків, що спричинило за собою пропуск дитиною занять в школі, суд може прийняти рішення про притягнення батьків до відповідальності ", - пояснила Людмила Куса.

Вона додала, що за це правопорушення можна отримати попередження або штраф у розмірі від 850 грн до 1700 грн. Якщо ситуація повториться, то батькам загрожує штраф в розмірі від 1700 грн до 5100 грн.

"Такі штрафи почали діяти з серпня 2018 року, до цього штраф, який погрожував батькам, був від 17 до 51 грн. Слід зазначити, що ці норми законодавства не нові і діють вже два роки. А судова практика вже має прецеденти притягнення до відповідальності батьків за пропуск дітьми шкільних занять ", - підсумувала Людмила Куса.

Додамо, що мова йде саме про боргом відсутності неповнолітнього учня без будь-яких причин, а зовсім не про те, що штрафувати будуть всіх батьків, чиї діти пропустять кілька днів занять.

Задати питання
Ми допоможемо вирішити ваші проблеми
Усі новини