some alt

ДОЗВІЛ ETIAS та нові правила для в’їзду українців до країн ЄС

ДОЗВІЛ ETIAS та нові правила для в’їзду українців до країн ЄС

Цивілізований світ не стоїть на місці. Він реагує на нові глобальні виклики - акти тероризму, кризу міграції та епідемії. Тому, запланована на початку 2021 року, система ETIAS запрацює вже з початку 2024 року. Новий механізм перевірки мандрівників ініційований Європейським Союзом, покликаний посилити безпековий режим при перетині кордонів 30 країн Шенгенської зони.

Європейська система ETIAS створена для авторизації подорожей та інформації про них, вона перевірятиме та вестиме облік відвідувачів з країн, яким не потрібна віза для в'їзду до Шенгенської зони.

Дозвіл ETIAS обов'язкова вимога для безвізових громадян 60 країн, які планують подорожі до ЄС.

⇒ Подати заявку на ETIAS потрібно буде за 96 годин перед тим, як сісти на борт літака, морського або транспортного засобу, що прямує до Європи.

Зверніть увагу, що це стосуватиметься також мандрівників, які прямуватимуть через Європу транзитом.

⇒ Обробка та схвалення заявки ETIAS відбуватиметься протягом двох хвилин, а авторизація буде надіслана на електронну пошту у вигляді PDF-документа. Роздруковувати цей документ не потрібно, система зберігатиме всю інформацію в електронному вигляді разом із паспортними даними, які зберігаються в Європейській імміграційній системі.

⇒ В'їжджати на територію ЄС з діючим дозволом ETIAS можна не обмежену кількість разів, строк перебування визначає 90 днів протягом 180-денного періоду.

⇒ ETIAS буде прив'язаний до закордонного паспорту та діятиме протягом 3-х років з дати отримання або до закінчення терміну дії закордонного паспорту.

⇒ Збір за подачу заявки ETIAS становитеме 7 євро, однак мандрівникам віком до 18 років або старше 70 років не потрібно буде сплачувати збір.

При заповненні заявки для отримання дозволу ETIAS крім загальної інформації про особу, залежно від громадянства заявника, серед іншого необхідно відповісти на запитання:

  • про стан здоров'я (перенесені хвороби, інфекційні, заразні, захворювання);
  • кримінальне минуле, пов'язане із заподіянням серйозної шкоди майну, іншій особі чи організації (наявність судимості);
  • попередні подорожі до країн зони бойових дій, а також будь-яка попередня історія імміграції або подорожей, яка призвела до депортації заявника або відмови у в'їзді до країни-члена ЄС.

Для детальної інформації про історію виникнення, списки країн та вимоги для отримання ETIAS можливо ознайомитись за посиланням: https://etias.com.

Задати питання
Ми допоможемо вирішити ваші проблеми
Усі новини