some alt

Оподаткування реклами в Україні

Оподаткування реклами в Україні

У червні 2021 року Володимир Зеленський підписав Закон №1525-ІХ «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо скасування оподаткування доходів, отриманих нерезидентами у вигляді виплати за виробництво та/або розповсюдження реклами та удосконалення порядку оподаткування податком на додану вартість операцій з постачання нерезидентами електронних послуг фізичним особам», яким запроваджується 20% ПДВ на онлайн-послуги, які компанії-нерезиденти надають українським користувачам.

Реклама у Facebook в Україні почала оподатковуватися ПДВ

“Відповідно до нового закону в Україні з 1 січня 2022 року Facebook зобов'язаний на законних підставах стягувати ПДВ з усіх продажів реклами всім рекламодавцям в Україні”, – повідомляє Meta (Facebook).

Тобто нові правила зачіпають тих, хто купує рекламу в Facebook з України.

Найпопулярніші соціальні мережі на сьогодні – це Facebook та Instagram, які є майданчиком для заробітку безлічі блогерів, інтернет-магазинів. Не буде помилкою сказати, що це платформи для продажу будь-яких товарів та послуг. Зараз на просторах згаданих соціальних мереж ми шукаємо все: від сукні або гурту для свята до юриста та лікаря.

Утім, аби мати перегляди рекламних постів на Facebook або Instagram, які “приносять” клієнтів, треба спочатку (і не тільки спочатку) купувати рекламу – для просування своєї сторінки та набору підписників, що зараз є метою майже кожного користувача цих соціальних мереж. Продаж та налаштування реклами в Instagram також, як відомо, здійснюється через опціонал Facebook.

З початку 2022 року реклама у Facebook в Україні почала оподатковуватися ПДВ за місцевими ставками – 20%. Це стосується тих рекламодавців, які в графі “покупець” зазначили ​​ Україну в адресі компанії або персональній адресі та які не підтвердили, що є зареєстрованою юридичною особою чи приватним підприємцем, а також не додали номер платника ПДВ до свого рекламного облікового запису Facebook (цей номер можна додати в налаштуваннях).

Щоб Facebook не додавав 20% до вартості послуг, які ви купуєте, в особистих налаштуваннях, а саме в налаштуваннях оплати, треба підтвердити, що ви є юридичною особою або приватним підприємцем, який визначає та сплачує ПДВ відповідно до Податкового кодексу України самостійно. Адже якщо підприємиць сам сплачує податок, то з Facebook знімається обов'язок це робити за нього. А от тим користувачам, котрі не зареєстровані як ФОП або не додавали номер платника податку на додану вартість, тепер ПДВ додаватиметься до рахунків автоматично.

Примітка: треба розуміти, що ці 20% ніяк не належать до вашого рекламного бюджету, з якого потім буде фінансуватися просування на згаданих платформах. Це та частина коштів, що сплачується державі.

За задумом законодавця користувачі оплачують електронну послугу компанії-нерезиденту відповідно до виставленого інвойсу, а ця компанія зобов'язана перераховувати 20% від отриманого до українського бюджету.

Отже, платити ПДВ буде фізична особа, а ось перераховувати гроші до бюджету – нерезидент, який надає електронні послуги та зареєстрований на території України платником ПДВ, виконуючи, так би мовити, функцію кур'єра з доставки наших грошей до державної казни.

Доречно буде сказати, що така ж доля спіткала й Google після підписання закону 1525-IX. На початку грудня 2021 року компанія надіслала користувачам своїх платних сервісів в Україні лист із попередженням про подорожчання послуг у зв'язку з оподаткування онлайн-сервісів, які компанії-нерезиденти надають українським користувачам.

Оподатковування ПДВ онлайн-сервісів Google

Такий крок призвів до того, що з 1 січня 2022 року всі платні сервіси Google і Facebook, зокрема YouTube Premium і Drive, Netflix, а також програми та ігри з Play Маркету, коштують українцям на 20% дорожче.

Для справедливості треба зазначити, що встановлення сплати ПДВ іноземним компаніям на території тієї країни, де вони надають свої послуги, – це світова практика.

Задати питання
Ми допоможемо вирішити ваші проблеми
Усі новини