GRACERS FB pixel some alt

Карантинна пастка. Як захистити себе від «близького» ворога

Карантинна пастка.  Як захистити себе від «близького» ворога

Як я можу просто так взяти речі і піти?
А що діти? Як же їх побут, навчання, нормальне життя?
А може краще все залишити так є?
Хіба це насилля, це ж просто сімейний конфлікт?
А куди мені звертатися? А чи варто звертатися кудись взагалі?
Куди мені йти? Як будувати життя далі?

Cімейне насильство під час карантину

Ці питання за собою мають одне спільне – жінку, яка потерпає від сімейного насильства.

Новини останніми тижнями переповнені статистикою Франції, Італії та Китаю щодо сімейного насилля та того, як карантин вплинув на стосунки у сім'ях по всьому світу. На жаль, про українську статистику насилля в сім'ї сказано не так багато, в основному це статистика трирічної даності, але і з неї зрозуміло що таких жінок в Україні понад 1,8 мільйони.

Ми ж не будемо наївно думати, що ця статистика в нашій країні, як і в інших, не зросла під час карантину?

Ми звикли вважати що насилля це точно щось про маніяків, які грабують, ґвалтують та вбивають. Але ні, насилля над жінками в більшості випадків здійснюють чоловіки з їх оточення – партнер/чоловік, колишній чоловік, син, батько, брат.

Більш того, у насилля сотні проявів. Воно буває фізичне, сексуальне, психологічне та економічне.

Деякі історії почуті мною від клієнток, які приходили за допомогою до адвоката по сімейним справам з своїми питаннями, приводили в шок, оскільки навіть виконуючи суху юридичну роботу, ти розумієш що про життя цієї клієнтки точно можна зняти фільм. Жанру хорор.

При цьому, за насильство в сім'ї в Україні передбачена як адміністративна так і кримінальна відповідальність. На жаль, мало кого це зупиняє.

Ще до початку пандемії в ООН заявляли, що приблизно третина жінок по всьому світу зазнає певних форм домашнього насильства. Тепер, під час карантину, такі жінки опинились “у пастці”.

Пам'ятка, розміщена на сайті МВС, приводить в шок і одночасно до розуміння реалій, в яких доводиться жити: «- сховайте гострі предмети, - зніміть з шиї прикраси, - не провокуйте конфлікт і т.д.».

В юридичному захисті в сімейних справах Вам допоможе сімейний адвокат нашої компанії. Ми гарантуємо професійність, делікатність та конфіденційність.

Але цією статтею я хотіла сказати дещо інше.

В Україні працює цілодобовий сервіс доступний за номером 15-47.

Дзвінки за цим номером є безкоштовними, анонімними та конфіденційними.

На цій «гарячій» лінії:

  • надаються інформаційні, психологічні та юридична консультація адвоката по сімейних справах чоловікам та жінкам, які постраждали від домашнього насильства, насильства за ознакою статі, насильства стосовно дітей, або з питань загрози вчинення такого насильства;
  • надається психологічна допомоги потерпілим від домашнього насильства жінкам, чоловікам, дітям.

Оператори кол-центру не тільки фіксують звернення чи переадресовують його до відповідних компетентних відомств, а й в онлайн-режимі можуть надавати психологічну допомогу потерпілим від насильства.

Таким чином, у разі потреби можна отримати практичну інформацію, що робити і куди звертатись при виявленні загрози чи проблеми.

В компанії GRACERS працюють такі спеціалісти: адвокат сімейне право, адвокат по кримінальним справам, адвокат що веде правовий захист бізнесу та інші.

Задати питання
Ми допоможемо вирішити ваші проблеми
Усі новини